Özgeçmişim

1976 İstanbul doğumlu, evli bir çocuk sahibidir. Lise eğitimimi Kabataş Erkek Lisesinde tamamlamıştır. 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Üniversite ana bitirme tez konusu ‘Sakarya Bölgesi Deprem Riski ve Analizi’ dir. Çelik yapılar dersi bitirme tez konusu ‘Yüksek Çelik Yapıların Davranış Karakteristiği’ üzerine olmuştur. Çalışma hayatına üniversite yıllarında başlamıştır. 1994-2002 yılları arasında Arçelik Yetkili Servisi sahibi olarak çalışmıştır. 2002-2006 yılları arasında çeşitli şantiyelerde şantiye şefliği yaparak mühendislik alanındaki tecrübelerini artırmıştır. 2006-2010 yılları arasında Kimya sektörünün ilaç dalında Abdi İbrahim İlaçlarında çalışmıştır.

2010 yılından itibaren İş Güvenliği Uzmanlığı danışmanlık ve eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 2013 yılında A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olmuştur. Çeşitli sektörlerde iş güvenliği uzmanı veya danışman olarak görev yapmaktadır. Özellikle; inşaat, kimya, maden ve metal sektöründe İSG açısından birçok bilimsel çalışmalarda bulunmuştur. Şehir Üniversitesi Yangın Eğitici Eğitimin bitirerek uluslararası birçok kuruluşa yangın ve acil durum, acil durum tatbikat uygulama eğitimleri vermiştir.

İnşaat sektöründe iskele ve yüksekte çalışmalarda sağlık-güvenlik şartlarının iyileştirilmesi, eğitimlerinin verilmesi alanında da çalışmaları yapmaktadır. İskele kontrol onay raporu, İskele Kurulum, Kullanma ve Sökme Planı hazırlanması ve çalışanlara ‘İskelede Yapılan Çalışmalarda İSG’ eğitim hizmetlerini vermektedir.

Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması Hakkında Yönetmelik kapsamında işyerlerinde oluşabilecek muhtemel patlayıcı ortamların belirlenmesi, sınıflandırılması ve tehlikelerin önlenmesi konusunda çalışmalar da yapmaktadır. ATEX direktifleri ile ilgili birçok eğitime katılmış olup kendisini bu alanda geliştirmiştir. Birçok endüstriyel kuruluşa patlamadan korunma dokümanı hazırlamıştır. Patlamadan korunma dokümanı hazırlanması konusunda uzmanlık ve eğitim hizmetlerini yerine getirmektedir. Özel şirketlerde ve bazı üniversitelerde Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimleri vermektedir.

Çeşitli sektörlerdeki Kuruluşlara İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler kapsamında yasal uygunluk denetimleri ve üçüncü taraf gözetim raporu hazırlamıştır. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi İSG Kurul üyesidir.

2018 yılında İsgtagram İSG Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Platformunu kurmuştur. İsgtagram iş sağlığı ve güvenliğinin sosyal medyada ki gücü olmuştur.

2019 yılından itibaren Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onaylı iş güvenliği uzmanı eğiticisi olmuştur. İSG eğitim kurumlarında eğitmenlik yapmaktadır.

İSG, TMGD ve Bilirkişilik  alanında yenilikleri araştırma, ulusal ve uluslararası mevzuatı takip ederek paylaşımlarda bulunmaktadır. Bundan dolayı İSG çalışmaların da bulunmaktan mutlu olmakta ve bu işi severek yapacak meslektaşlar yetiştirmek istemektedir.